top of page

A FUTURE OF EUROPE DEBATE

MĒRĶIS 

Iesaistīt jauniešus, trenerus, jaunatnes darbiniekus diskusijās un debatēs par tēmām, kas ir saistītas ar tādām ES vērtībām kā cilvēktiesības, demokrātija un mierīga līdzāspastāvēšana ar kaimiņvalstīm

DALĪBNIEKI

Covid-19 pandēmijas situācijā projekts tiek īstenots Latvijā, neiesaistoties starptautiskos pasākumos.

0smqKiMe.jpeg
file-xWvQbiwej4.png
PROCESS
Projekta gaitā tiks organizētas meistarklases, apmācības, kā arī debašu turnīri.
NOTIKUMI

9. oktobrī  platformā ZOOM notika biedrības “Debašu centrs” organizētā debašu meistarklase skolēniem un skolotājiem.
 

Meistarklasē piedalījās 66 dalībnieki no visiem Latvijas novadiem, tai skaitā pārstāvji no  Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Liedaga vidusskolas, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas.    
 

Meistarklases pirmā nodarbība bija veltīta debašu pamatam - argumentācijai. Argumentācija- kas tas ir, kāpēc bez tās nevar un kā atpazīt un  izveidot stiprus argumentus un argumentāciju.

Otrajā nodarbībā dalībnieki tika iepazīstināti ar šī pusgada debašu tēmu -  ilgspējīga attīstība. Nodarbību vadīja Inga Belousa ( PhD , Izglītības ilgtspējīgai attīstībai un atbildīga patēriņa eksperte biedrībā “Zaļā brīvība”, globālās izglītības koordinatore biedrībā “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”), kura dalībniekiem stāstīja  par planētas resursu daudzumu un patēriņa pieaugumu, par Zemes resursu pārtēriņa dienu un ilgtspēju kā attīstības veidu, kas rūpējas, lai resursi paliktu arī citām paaudzēm., par nevienlīdzību pasaulē un godīgās tirdzniecības iniciatīvu kā vienu no veidiem šīs nevienlīdzības risināšanai. 

Meistarklases 3. nodarbība bija argumentācijas darbnīca, kurā dalībnieki strādāja darba grupās un veidoja tēmai atbilstošās rezolūcijas, kā arī izvirzīja argumentus par un pret.

 

30.10..jpeg
Meistarklase 2.jpeg

30. oktobrī  platformā ZOOM notika biedrības “Debašu centrs” organizētais debašu turnīrs jaunajiem debatētājiem

Mācību turnīrs tika organizēts sadarbībā ar Zemgales reģionu. Kopā piedalījās, sadarbojās, mācījās un sacentās 14 komandas jeb 42 debatētāji. Astoņas komandas pārstāvēja laviešu līgu - četras pamatskolas grupā un četras vidusskolas grupā. Angļu valodas līgā bija 6 komandas, divas no tām sacentās vidusskolas grupā un četras pamatskolas grupā. Tiešsaistes turnīram pieteicās 10 Latvijas skolas, no Liepājas piedalījās : Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, Liepājas Liedaga vidusskolaJ.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola.

Debašu turnīrā divos riņķos tika debatētas divas tēmas abās valodās :  Valdība uzskata, ka bioloģiskajai lauksaimniecībai ir nākotne un Valdība uzskata, ka klimata pārmaiņas ir lielākais drauds mūsdienu sabiedrībai.

Bauskas Valsts ģimnāzija)

6.11.  platformā ZOOM notika biedrības “Debašu centrs” un Zemgales reģiona organizētais Mini ImproMix LVturnīrs latviešu valodā.

Tiešsaistes turnīrā jaukto komandu sastāvā piedalījās dalībnieki no 10 skolām : Iecavas vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas,  J. Čakstes Liepājas 10.vidusskolas, Krāslavas ģimnāzijas, Liepājas Liedaga skolas.

Debašu turnīrā divos riņķos tika sagatavotas un debatētas divas improvizācijas tēmas: “Valdība uzskata, ka katrai valstij ir jāpatērē sava vietējā produkcija”  un “Valdība ievieš ekotūrismu, kā vienīgo tūrisma veidu”.

Turnīra labākie runātāji vidusskolas grupā:

Līga Lapsiņa (Cēsu Valsts ģimnāzija)

Evija Velvele (Cēsu Valsts ģimnāzija)

Kārlis Kide ( Cēsu Valsts ģimnāzija)

 

Turnīra labākie runātāji pamatskolas grupā:

Vendija Volosovska (Bauskas Valsts ģimnāzija)

 Karīna Kondore (Bauskas Valsts ģimnāzija)

Labākās komandas

Vidusskolas grupā:

Laura Stalidzāne ( Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola)

Kārlis Kide (Cēsu Valsts ģimnāzija)

Kristers Zelčs (Daugavpils Valsts ģimnāzija)

 

Pamatskolas grupā:

Vendija Volosovska ( Bauskas Valsts ģimnāzija)

Daniels Jemeljanovs ( Bauskas Valsts ģimnāzija)

Žanete Munda ( Bauskas Valsts ģimnāzija)

Artis Adamaitis ( Bauskas Valsts ģimnāzija)

6.11. turnīrs.jpeg

 

27. 11.  platformā ZOOM notika noslēdzošais biedrības “Debašu centrs” un Zemgales reģiona organizētais Mini ImproMix LV turnīrs angļu valodā.

Tiešsaistes turnīrā jaukto komandu sastāvā piedalījās dalībnieki no 6 skolām: Iecavas vidusskolas, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas, Daugavpils 12.vidusskolas , Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas- liceja.

Debašu turnīrā divos riņķos tika sagatavotas un debatētas divas improvizācijas tēmas:  “TH can achieve Net-zero target by 2050 in developed countries “ un “THW build sustainable buildings “.

Kopvērtējumā izvirzījās pieci labākie runātāji:

Laura Makarova (O. Kalpaka Liepājas 15. vsk),

Undīne Kivleniece (Iecavas vidusskola),

Daniels Sergejs Afanasjevs (O. Kalpaka Liepājas 15. vsk),

Anna Marta Ozere (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija),

Edvards Krastiņš (Iecavas vidusskola).

27.11. angļu turnīrs.jpeg
bottom of page